22.8.16

Jesteś złem #2

Przedział stronowy: 168-398

Druga część książki, zupełnie inna historia, nowi bohaterowie, nowy charakter głównej postaci i dużo przekleństw, rasizmu i wątek homoseksualizmu. Czyli typowa książka dla dorosłych (może przesadzam, te sceny faktycznie są zawarte jednak nie są aż tak odczuwalne)

Michele Balistreli  się zmienił, stał się osobą, którą gardził, nienawidził starości, w poprzednij części uważał, że osoby powyżej czterdziestki nie powinny pracować w policji a już ma coś koło pięćdziesiątki.

"Już sam nie wiem czy na starość zmądrzałem czy zramolałem"

Roberto Costaini (autor) widać że chciał oddzielić część pierwszą od drugiej, zmieniał się kompletne wątek, bohaterowie pierwszoplanowi, zeszli na plan drugi, nawet zmienił się sposób narracji z pierwszo osobowej na trzecio. zupełnie inna historia, zupełnie inne podłoże.

Jak w poprzedniej części było pełno scen erotycznych tak w tej co prawda one występują, ale w mniejszym stopniu, słabiej opisane, bardziej autor się tu skupił nad tolerancję, a właściwie jej brakiem do homoseksualistów i dziwek.

Po przeczytaniu dwóch tych części zdałem sobie sprawę że to nie jest czysty, rasowy kryminał. Jednak należy na pewno do gatunku bardzo bliskiego, a mianowicie sensacji.

ostatni post będzi najdłuższy z tej częścinie dość że będzie opisywał trzecią część zmiany, to jeszcze będzie podsumowaniem całej książki :)3 komentarze:

 1. I was wondering if after all those years you'd like to meet [aj łos łondering if after ol dołs jyrs jud lajk tu mit]
  To go over [Tu goł ołwer]
  everything [ewryfing]................"

  OdpowiedzUsuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. http://www.pangrodzki.pl - blog artysty, pisarza

  Zobacz moją nową książkę science-fiction i muzykę elektroniczną oraz obrazy olejne na płótnie.

  OdpowiedzUsuń